Kamienie szlachetne można kupić w cenach hurtowych – w tym granat

Istnieje wiele handlowych i odmianowych nazw dla granatu, większość z tych nazw dotyczy konkretnych kolorów danego gatunku. Hessonit to nazwa odmian o delikatnych, pomarańczowych, cynamonowych lub różowatych odmianach a smakowitość to nazwa handlowa drobnego, ciemnozielonego groszku. Melanit to czarny tytanowy łożysko różnych odmian andraditu i demantoidy to bogata, zielona odmiana. Malaya jest nazwą handlową pirope-spessartit, która zmienia się w kolorze od czerwieni, przez odcienie pomarańczy i brązowawego pomarańczowego do brzoskwini i różu. Rhodolit to purpurowy, czerwony piro-almandytowy stały granat. Wysokogatunkowe pirope garnele z Czechosłowacji są często nazywane czeskimi granatami. Najlepszym rodzajem ścierniwa Almandite i almandite-pyrope są najlepsze granulaty roztwór, ale stosuje się również andradit, grossularit i pirop. Wszystkie rodzaje granatowe zostały wykorzystane jako kamienie szlachetne.

Uważa się, że Garnet jest niezwykle korzystny w sferze biznesu. Kamień powoduje przyciąganie ludzi do użytkownika, który pomaga w biznesie, a także w osobistym sukcesie. Jest to szczególnie korzystne dla tych osób, których działalność jest zorientowana na ludzi. Kamień jest idealnym wyborem dla ludzi, którzy wchodzą w nowe sfery, na przykład ludzie, którzy przenoszą się do nowego miasta. Co więcej, granat pomaga w dawaniu sił osobie nastawionej na biznes. Każdy rodzaj kryzysu staje się wyzwaniem pod wpływem granatu.

Kryształy garnituru są zwykle małe, od mikroskopijnych do około 6 cali w przypadku skrajnych. Wiele depozytów to małe ziarna kryształów w skałach lub na ich skałach. Garnety w skale, o biednych formach zewnętrznych, mogą być znacznie większe, takie jak almandina z Góry Gore, Nowy Jork, która osiąga średnicę 60 cm. Kilka spessartitów w Brazylii ważyło kilka kilogramów i zachowało dużą przejrzystość i delikatny kolor. Są to jednak rzadkie przypadki. Typowy kryształ granatu wynosi około pół cala do cala średnicy.

Piasek garnitrowy jest dobrym materiałem ściernym i jest powszechnym zamiennikiem piasku krzemowego w piaskowaniu. Nadające się do takich zabiegów do piaskowania są bardziej ziarniste ziarna granulatu. Mieszane z bardzo wysokim ciśnieniem wody, granat służy do cięcia stali i innych materiałów w dyskach wodnych Do cięcia strumieniem wody, granat ekstrahowany z twardej skały jest odpowiedni, ponieważ jest bardziej kątowy w formie, a więc bardziej efektywny w cięciu.

Garnet okazuje się być otwarcie przyjazny wobec Bismuth, będąc bliskimi towarzyszami podczas Rebelii. Po zjednoczeniu się po raz pierwszy od wojny, obaj dowodzą żartów i śmieją się razem. W Gem Battlefield, Garnet lubi Bismuth, kiedy ten dowiaduje się o rezultatach wojny. Wspominają także bitwę, w którą walczyli. Garnet wraz z innymi kryształowymi klejnotami czuje smutek, gdy uczą się prawdy o tym, co stało się z Bismuth, zanim zdążyła umieścić swój skarb w komorze palnej.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Granat: znaczenie, moc i historia